Center Events Publications Research Center Launching For members

DIST members



Anders Koed Madsen

Institut for Læring og Filosofi / AAU-Cph

Email: akma@learning.aau.dk


Associate Professor

Anders Buch, Associate Professor

Institut for Læring og Filosofi / AAU-Cph

Email: buch@learning.aau.dk


Adjunkt

Anders Kristian Munk, Adjunkt

Institut for Læring og Filosofi / AAU-Cph

Email: akm@learning.aau.dk


PhD

Andreas Birkbak, PhD

Institut for Læring og Filosofi / AAU-Cph

Tlf.: +45 2879 9316

Email: ab@learning.aau.dk


Post Doc

Andrés Felipe Valderrama Pineda, Post Doc

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 23967843

Email: afvp@plan.aau.dk


Annette Bilfeldt, Lektor

Institut for Læring og Philosofi / AAU-Cph

Email: bilfeldt@learning.aau.dk


Arne Remmen, Professor

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 9940 8318

Email: ar@plan.aau.dk



Videnskabelig assistent

Bente Hessellund Andersen, Videnskabelig assistent

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Email: bhea@plan.aau.dk


Lektor

Birgitte Hoffmann, Lektor

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 9940 3752

Email: bhof@plan.aau.dk


Birgitte Munch

SBI, Aalborg Universitet

Email: bmu@sbi.aau.dk


Charlotte Gilbert Jespersen, Ingeniørassistent

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Email: lotte@plan.aau.dk


PhD

Charlotte Louise Jensen, PhD

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Email: cjensen@plan.aau.dk


Post Doc

Chiara Farné Fratini, Post Doc

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 99403755

Email: chiff@plan.aau.dk


Professor

Christian Clausen, Professor

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: 99403730

Email: chcl@plan.aau.dk


Daniel Pihl, PhD Fellow

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: 9940 2277

Email: dpihl@plan.aau.dk


Ph.D fellow

Emil Urhammer, Ph.D fellow

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: 40595944

Email: urhammer@plan.aau.dk


Enza Lissandrello

Institut for Planlægning

Email: enza@plan.aau.dk


Seniorforsker

Erik Hagelskjær Lauridsen, Seniorforsker

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: 60866610

Email: ehl@plan.aau.dk



Lektor

Hanne Lindegaard, Lektor

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 99 40 29 70

Email: hannelin@plan.aau.dk


Samarbejdspartner

Hans Henrik Samuelsen, Samarbejdspartner

Plan2B

Email: hhs@plan.aau.dk


Hedvig Vestergaard

SBI

Tlf.: hev@sbi.aau.dk


Henrik Bach Mortensen, PhD Fellow

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 30376307

Email: henrikm@plan.aau.dk


Professor (mso)

Inge Røpke, Professor (mso)

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: 9940 3756

Email: ir@plan.aau.dk



PhD

Jens Dorland, PhD

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Email: dorland@plan.aau.dk


Post Doc

Jens Stissing Jensen, Post Doc

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 9940 3753

Email: jsti@plan.aau.dk




PhD

Joakim Juhl, PhD

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: 9940 2971

Email: jjuh@plan.aau.dk


Lektor

John Holten-Andersen, Lektor

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: 24777316

Email: johho@plan.aau.dk



Adjunkt

Kirsten Schmidt, Adjunkt

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 9940 2454

Email: kirstens@plan.aau.dk


Klavs Birkholm

Aalborg Universitet København

Email: birkholm@plan.aau.dk





PhD

Louise Brønnum, PhD

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Email: lobr@plan.aau.dk


Industrial PhD Fellow

Lykke Schmidt, Industrial PhD Fellow

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Email: lschmidt@plan.aau.dk


Post Doc

Maj-Britt Quitzau, Post Doc

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: + 45 26273863

Email: quitzau@plan.aau.dk


Margrethe Holm Andersen

Globelics @ Dept. of Business

Email: mha@business.aau.dk


Associate Professor

Matthew Cashmore, Associate Professor

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 9940 2509

Email: cashmore@plan.aau.dk



Lektor

Michael Søgaard Jørgensen, Lektor

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: 99402967

Email: msjo@plan.aau.dk


Lektor

Morten Elle, Lektor

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +4599403754

Email: elle@plan.aau.dk


Morten Krogh Petersen

Institut for Læring og Filosofi / AAU-Cph

Email: mkp@learning.aau.dk


Nanna Bay-Müller, Virksomhedspraktikant

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Email: nbm@plan.aau.dk


Nicolas Kønig, PhD

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Email: nicolas@plan.aau.dk


ekstern konsulent

Nils Thorsen, ekstern konsulent

DIST

Email: nilst@plan.aau.dk


Adjunkt

Per Richard Hansen, Adjunkt

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 40 75 44 22

Email: prh@plan.aau.dk


Professor

Peter Karnøe, Professor

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: 9940 2565

Email: karnoe@plan.aau.dk


Post Doc

Peter Munthe-Kaas, Post Doc

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: 51501738

Email: pmk@plan.aau.dk


Rasmus Lema

Globelics @ Dept. of Business

Email: lema@business.aau.dk


PhD

Rikke Premer Petersen, PhD

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 9940 3742

Email: rpp@plan.aau.dk



PhD Fellow

Signe Pedersen, PhD Fellow

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Email: sigpe@plan.aau.dk


PhD

Sophie Nyborg, PhD

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Email: sonyb@dtu.dk


Søren Momsen, Akademisk medarbejder

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Email: momsen@plan.aau.dk


Associate Professor

Søren Løkke, Associate Professor

Institut for Planlægning / AAU-AAL

Tlf.: +45 9940 8296

Email: loekke@plan.aau.dk


Søren Kerndrup, Lektor

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 9940 7210

Email: soeren@plan.aau.dk


Søren Qvist Eliasen, Lektor

Innovative Fisheries Management / PLAN

Tlf.: +45 9940 2422

Email: se@ifm.aau.dk


Søren Nors Nielsen, Samarbejdspartner

DIST

Email: nors@plan.aau.dk


Post Doc

Søsser Brodersen, Post Doc

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: 99402977

Email: sbro@plan.aau.dk


Stig Hirsbak

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Email: sth@plan.aau.dk


Adjunkt

Stine Willum Adrian, Adjunkt

Institut for Læring og Filosofi / AAU-Cph

Tlf.: 9940 7496

Email: swa@learning.aau.dk


Professor

Susse Georg, Professor

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 3024 6496

Email: sgeorg@plan.aau.dk



Lektor

Tom Børsen, Lektor

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 9940 3050

Email: boersen@plan.aau.dk


Torben Elgaard Jensen

Institut for Læring og Filosofi / AAU-Cph

Email: tej@learning.aau.dk


Trevor Pinch, Professor

Department of Development and Planning / AAU Cph

Email: tjp2@cornell.edu


AC Fuldmægtig

Trine Hertz, AC Fuldmægtig

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 9940 2523

Email: ther@plan.aau.dk


Professor, Head of Center

Ulrik Jørgensen, Professor, Head of Center

Institut for Planlægning / AAU-Cph

Tlf.: +45 9940 3728

Email: uljo@plan.aau.dk